AC DC Desktop, Wall AdaptersDelta Electronics DPS-90AB-3 L
DPS-90AB-3 L
5S-DPS-90AB-3 L
DPS-90AB-3 L
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 7.5A |
| Power (Watts): | 90W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.91 L x 2.36 W x 1.20 H (150.0mm x 60.0mm x 30.5mm) |